akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Ünnepi rajz- és esszépályázat > Díjazottak 2022-ben

Díjazottak 2022-ben

Díjazottak

Rajzpályázat

1. korcsoport – óvoda

I. helyezés: Horváth Lili Flóra – Piros-fehér-zöld hazám; Rákosmenti Összefogás Óvoda, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanár: Sztanó Szilvia
II. helyezés: Horváth Lívia Vivien – A magyar zászló és címer ünnepe; Hétszínvirág Óvoda Diana Művészeti Tagóvodája, Sátoraljaújhely (Magyarország); Felkészítő tanár: Miskolczy Anikó
III. helyezés: Farkas Zalán – Bárhol vagyok, magyar vagyok; Tiszaroffi Baptista Általános Iskola és Óvoda; Tiszaroff (Magyarország); Felkészítő tanárok: Botos Bálintné, Nagy Györgyi

Különdíjasok

Farkas Gréta Natália – Az én hazám; Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda, Kiskunfélegyháza (Magyarország); Felkészítő tanár: Fehérné Németh Klára
Kurmai Villő – Vigyázzatok, ott les Jumurdzsák!; Beregszász (Kárpátalja); Felkészítette: Kurmai-Ráti Szilvia
Márkus Márk – Hazarepülünk;  Törökvészi Úti Kézműves Óvoda – Süni csoport, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanárok: Ajtai Lászlóné, Ferenci Brigitta
Midden Lujza – Ábel a virágos mezőn;   Zöldfenyő Bölcsőde és Óvoda, Szigetszentmiklós (Magyarország); Felkészítő tanár: Tóth Ágnes
Milotai Máté – Csillagösvény; Monostorpályi Óvoda – Napraforgó Csoport, Létavértes (Magyarország);
Nyéky Boglárka – Gárdonyi Géza: Nagyapó tréfái – A láthatatlan írás (meseillusztráció); Törökvészi Úti Kézműves Óvoda – Süni csoport, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanárok: Ajtai Lászlóné, Ferenci Brigitta

2. korcsoport – általános iskola I–II. osztály

I. helyezés: Vörös Romina – Ilyennek látom Ábelt; Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék); Felkészítő tanár: Szalai Eszter
II. helyezés: Barna Melissza – Gárdonyi Géza: Nagyapó beáll bírónak (meseillusztráció); Petőfi Sándor Általános Iskola, Csokonay Vitéz Miháy Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy (Délvidék); Felkészítő tanár: Csonti Melinda
III. helyezés: Hadikfalvi Áron – Tamási Áron: Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhád (Magyarország); Felkészítő tanár: Csábrák Gyöngyi

Különdíjasok   

András Réka – Napnyugta a Hargitán;   Gyermekek háza, Csíkszereda (Erdély); Felkészítő tanár: Váncsa Mónika
Bank-Bareith Dorina –  Tamási Áron: Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhád (Magyarország); Felkészítő tanár: Csábrák Gyöngyi
Engi Adél – Ábel így élt az erdőben; Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék); Felkészítő tanár: Szalai Eszter
Fuchsz Helga –  Népviseletben; Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Bátaszék (Magyarország); Felkészítő tanár: Gaszner Ferencné
Gattyán Luca Tisztelet az egri hősöknek; Szent János Katolikus Általános Iskola, Dabas (Magyarország); Felkészítő tanár: Dr. Kissné Jankovics Rozália
Gerendás Bernát – Meseerdő; Templomdombi Általános Iskola, Szentendre (Magyarország); Felkészítő tanár: Deli Gabriella
Igyártó Barbara – Magyar kokárda; Ungvári Művészeti Iskola; Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Román Elina
Kurmai Kende – Az egri vár védelmében; Beregszászi Kossuth Lajos Líceum, Beregszász (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Kurmai-Ráti Szilvia
Patos Anna – Az első gőzhajó; Kodály Zoltán Alapiskola Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Dunaszerdahely (Felvdék); Felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária
Pál Anna Glória – Ábel világa; Bajza Utcai Általános Iskola, Budapest (Magyarország); 
Sági Ella – Tavaszi Napsugár (Gárdonyi illusztráció); Templomdombi Általános Iskola, Szentendre (Magyarország); Felkészítő tanár: Deli Gabriella
Tóth Abigél Veronika – Honvéd zászló 1848–49; Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola, Kecskemét (Magyarország); Felkészítő tanár: Machács Anita Mirella
Tóth Teodóra – Elszakítva és megtörve, de egyek vagyunk örökre; Salánki Mikes Kelemen Középiskola, Salánk (Kárpátalja); 
Varga László – A magyarok csatája a sárkány ellen; ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanár: Pipó Angelika Ildikó

3. korcsoport – általános iskola III–IV. osztály

I. helyezés: Todor Samu – Szabadságharc; Márton Áron Általános Iskola, Fenyéd (Erdély); Felkészítő tanár: Bándi Réka
II. helyezés: Bóna Dávid – Magyar mese; II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Csorna (Magyarország); Felkészítő tanár: Horváthné Bognár Katalin
III. helyezés: Jakab Szófia – Tamási Áron: Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhád (Magyarország); Felkészítő tanár: Csábrák Gyöngyi

Különdíjasok

Baglyas Zsófia – Az egri vár ostroma; Pitypang Iskola, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanár: Gyurkó Imre
Bank-Bareith Hanna – Tamási Áron – Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhád (Magyarország); Felkészítő tanár: Csábrák Gyöngyi
Fajka Flórián – Gárdonyi Géza: A mindentudó kalap; Petőfi Sándor Általános Iskola, Csokonai Vitéz Miháy Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy (Délvidék); Felkészítő tanár: Csonti Melinda
Forgács Boldizsár – Gárdonyi Géza: Muci (meseillusztráció); Komlóstetői Református Általános Iskola, Miskolc (Magyarország); Felkészítő tanár: Szedlákné Szollári Ágnes
Hauk Herold – Dobó István; Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola, Szabadka (Délvidék); Felkészítő tanár: Grubanov Martinek Emília
Jóvér Emma Ábel a rengetegben; Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola (ANK 1. számú Általános Iskola); Pécs (Magyarország); Felkészítő tanár: Török Éva
Józsa Rebeka – Ábel a rengetegben; Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium; Salgótarján (Magyarország); Felkészítő tanár: Berze Andrea
Katona Márk – A múlt dallamai az én fülembe csengenek; Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, Győr (Magyarország)
Kerékgyártó Hanna – Az én címerem; Létavértesi Arany János Általános Iskola; Létavértes (Magyarország); Felkészítő tanár: Nagy Tamásné
Kürthy Orsolya – Egri Csillagok; Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság (Felvidék); Felkészítő tanár: Bóna Tímea
Lachica Meghan – Festett régi magyar címer; Fóti Garay János Általános Iskola; Fót (Magyarország); Felkészítő tanárok: Szabó Krisztina, Asztalosné Tóth-Fekete Beatrix
László Csaba – Magyarország csodái; Létavértesi Arany János Általános Iskola; Létavértes (Magyarország); Felkészítő tanár: Nagy Tamásné
Makszákova Polina – Magyar hímzés; Ungvári Művészeti Iskola; Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Paducsák Mária
Nagy Sándor – Piros-fehér-zöld a zászló… Éljen a haza!; Jókai Mór Alapiskola, Komárom (Felvidék); Felkészítő tanár: Jókai Éva
Rigó Wanda – Ünnep; Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola, Dunaszerdahely (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária
Simó Kincső – A legnagyobb székely zászló felvonása; Jókai Mór Általános Iskola, Zeteváralja (Erdély); Felkészítő tanár: Sánduly Angella
Szabó Jázmin – Éljen a haza! (1849-es lovassági zászló); Jókai Mór Alapiskola, Komárom (Felvidék); Felkészítő tanár: Jókai Éva
Tóth Ádám – Gárdonyi Géza: Egri Csillagok; Sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola, Sándorfalva (Magyarország); Felkészítő tanár: Török Zsuzsanna
Tóth Norbert – Gárdonyi Géza: Bolond Istók utazása; Petőfi Sándor Általános Iskola, Csokonay Vitéz Miháy Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy (Délvidék); Felkészítő tanár: Csonti Melinda
Varga Leona – Tamási Áron: Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhád (Délvidék); Felkészítő tanár: Csábrák Gyöngyi

 4. korcsoport – általános iskola V–VI. osztály

I. helyezés: Pazicski Ádám – A vár ostroma; Pitypang Iskola, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanár: Gyurkó Imre
II. helyezés: Szakál Réka Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne…; János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár (Erdély); Felkészítő tanár: Szakál Andrea-Boróka
III. helyezés: Hôlka Arnold – Gárdonyi Géza: Egérvadászat (meseillusztráció): Kodály Zoltán Alapiskola Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Dunaszerdahely (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária

Különdíjasok

Bölöny Ákos – Ábel a rengetegben; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Bonyhád (Magyarország); Felkészítő tanár: Vercse Adél
Dráhun Anasztázia – Magyar szív; Ungvári Művészeti Iskola; Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Jólics Mihájló
Horváth Mátyás – Gárdonyi Géza – Egérvadászat (meseillusztráció); Kodály Zoltán Alapiskola Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Dunaszerdahely (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária
Pétervári Kata – A hős Dobó; Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Tiszalök (Magyarország); Felkészítő tanár: Jeneiné Gaál Mária Gabriella
Szabó Janka Noémi – Ábel a rengetegben; Mariánum Egyházi Iskolaközpont, Komárom (Felvidék); Felkészítő tanár: Vas Katalin
Zsemlye Alíz – Ábel a rengetegben; Amade László Magyar Tannyelvű Alapiskola, Bős (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Vida Géza

5. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály

I. helyezés: Farkas Fruzsina – II. András pecsétnyomója; Biharkeresztesi Bocskai István Általános Iskola, Kismarjai Bocskai István Tagiskolája; Biharkeresztes (Magyarország); Felkészítő tanár: Ferenczi Tünde
II. helyezés: Maluzsák Roberta Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne…; II Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Nagymányok (Magyarország); Felkészítő tanár: Adorján Gyöngyi
III. helyezés: Berényi Dorina – Az egri vár ostroma; EmArt Műhely, Szabadka (Délvidék); Felkészítő tanár: Gurbanov Martinek Emília

Különdíjasok

Boja Boglárka –Készülődés a végső csatára; Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék); Felkészítő tanár: Szalai Eszter
Brátászuk Vitályj – Történelmi viharok; Ungvári Művészeti Iskola, Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Jólics Mihájló
Csornák Zsófia – Magyar szőlő; Ungvári Művészeti Iskola, Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Roman Elina
Emmert Angelina – A kezdet; Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Szerencs (Magyarország); Felkészítő tanár: Derda Péterné
Erdélyi Zoé – Nagyjaink; Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Szerencs (Magyarország); Felkészítő tanár: Derda Péterné
Halász Klára – II. András keresztes háborúja – Az Aranybulla legjelentősebb előzménye; Sarkadi Általános Iskola Kötegyáni Tagintézménye; Kötegyán Szerencs (Magyarország); Felkészítő tanár: Baranyi Adrienne
Klocza Mária Beatrisz – Gárdonyi Géza; Sebes Pál Általános Iskola, Torockó (Erdély); Felkészítő tanár: Vajda Adriana
Luo Zhi Qian – Töredék; Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Biharkeresztes (Magyarország); Felkészítő tanár: Ferenczi Tünde
Müller Lili – Lángban Eger vára; Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Tiszalök (Magyarország); Felkészítő tanár: Jeneiné Gaál Mária Gabriella
Orosz Eszter – Szívbéli barátok; Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Tiszalök (Magyarország); Felkészítő tanár: Jeneiné Gaál Mária Gabriella
Pohribnajá Zsófia – A magyar nemzet fája; Ungvári Művészeti Iskola; Unfvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Jólics Mihájló
Sándor Lili – Hazánk; Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Szerencs (Magyarország); Felkészítő tanár: Derda Péterné
Schur Erzsébet Margit – Aranybulla; Budaörsi 1. számú Általános Iskola; Budaörs (Magyarország); Felkészítő tanár: Tuza Lilla
Sipos Szilárd – Ábel trilógia; Szentjobbi Szent István Általános Iskola; Szentjobb (Erdély); Felkészítő tanár: Formittag Tímea
Szabó Máté – Intelmek; Szent László Általános Iskola, Jászszentlászló (Magyarország); Felkészítő tanár: Zsibritáné Karsai Ildikó
Vitéz Andrea Anita – Eger ostroma; Zalaszentgróti Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tagiskolája, Zalabér (Magyarország); Felkészítő tanár: Cseh Németh László

6. korcsoport – középiskola

I. helyezés: Kinter Orsolya – Gárdonyi Géza; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Debrecen (Magyarország); Felkészítő tanár: Toró József
II. helyezés: Bukovsky Dorottya – Tamási Áron a rengetegben; Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta (Felvidék);
III. helyezés: Rádai Jázmin – Tisztelet Gárdonyi Gézának – Egri csillagok; Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum, Székesfehérvár (Magyarország); Felkészítő tanár: Andor András

Különdíjasok

Döbrei Zsuzsanna – Magyar büszkeség: Gárdonyi élet- és pályaműve
Dráhun Julianna – Népi motívumok; Ungvári Művészeti Iskola; Ungvár (Kárpátalja);  Felkészítő tanár: Jólics Mihájló
Flóra Viktória – A haza gyermeke; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Debrecen (Magyarország); Felkészítő tanár: Puskás Szabolcs
Gonda Alexandra – Ábel a rengetegben; Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum, Székesfehérvár (Magyarország); Felkészítő tanár: Schrenk Rita Anna
Horváth Nikolett – A nemzet háza; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Debrecen (Magyarország); Felkészítő tanár: Kohári Tibor
Jakab Szilvia – Trianon 100 éve; Talentum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Művészeti Szakgimnázium; Tata (Magyarország); Felkészítő tanár: Fábry Olivia
Kiss Tamás – A nemzeti összetartozás; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Debrecen (Magyarország); Felkészítő tanár: Kohári Tibor
Molnár Janka – Tisztelet Tamási Áronnak; Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum, Székesfehérvár (Magyarország); Felkészítő tanár: Andor András
Nagy Bernadett – Gárdonyi; Magiszter Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok (Magyarország); Felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina
Rimár Dániel – A Szent István Bazilika, Budapest; Ungvári Művészeti Iskola; Ungvár (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Turkó Konsztantin
Sarkadi Melissza – Tamási Áron: Ábel trilógia; Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Debrecen (Magyarország); Felkészítő tanár: Molnárné Fábián Emese

7. korcsoport – egyetem/főiskola

Különdíjas

Derecskei Előd – Ábel a rengetegben; Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános, Közép-Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, Eger (Magyarország);
Petrusevics Vivien-Nikolett – Honvágy; Munkács (Kárpátalja)

Tanulásban akadályozott és korlátozott cselekvőképességű különdíjasok

Bárány Zoltán Szilveszter – Egri csillagok – Eger ostroma; Deák úti EGYMI, Budapest (Magyarország); Felkészítő tanár: Miklósné Molnár Eszter
Csiha Norbert Gyula – Rosszakarók között; Bajai EGYMI kollégiuma; Baja (Magyarország); Felkészítő tanár: Magyar Ágnes
Horvát Renátó – Fenn a Hargitán; Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola, Salgótarján (Magyarország); Felkészítő tanár: Kelemen József
Nagy Richárd – Zászlót lenget a márciusi szél; Bajai EGYMI kollégiuma, Baja (Magyarország); Felkészítő tanár: Magyar Ágnes
Nagy Viktor – Ábel tyúkja; Bajai EGYMI kollégiuma; Baja (Magyarország); Felkészítő tanár: Magyar Ágnes
Szalai Gábor – Eger vára; Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola, Salgótarján (Magyarország); Felkészítő tanár: Kelemen József
Györgye Gyula, Kolompár Dávid, Kővári Erik, Sztojka Béla, Lakatos SándorNemzeti történelmi jelképeink (3D fakollázs); Kiskőrösi EGYMI; Kiskőrös (Magyarország); Felkészítő tanár: Gál Gyula

Diaszpórában élő különdíjasok

Budai Toma – Balatont álmodom s melléje magamat – Gárdonyi Géza; Magyar Iskola Sydney, Ausztrália; Felkészítő tanár: Budai Nóra
Julieta Koruñak Németh – „Mi familia descendiente de Hungría” (A családom Magyarországról származott); Oberá, Misiones Province, Argentina; Felkészítő tanár: Nancy Patricia Nemeth
Makk Lilla – Mindannyian otthon vagyunk; Magyar Iskola Sydney, Ausztrália; Felkészítő tanárok: Turi Beatrix, Varjaskéri Henriett
Soós Márta Yolanda – Ábel a kutyájával sétál az erdőben; Madách Egyesület, Magyar Játék Vár, Madrid, Spanyolország; Felkészítő tanár: Kustán Kata
Soós Péter Gyula – Bolha jár egyet az erdőben; Madách Egyesület, Magyar Játék Vár, Madrid, Spanyolország; Felkészítő tanár: Kustán Kata
Soós VeronikaHázak felett lobognak a zászlók; Madách Egyesület, Magyar Játék Vár, Madrid, Spanyolország; Felkészítő tanár: Kustán Kata

Esszépályázat

1. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály                 

I. helyezés: Boros Anita – Zöld illattal otthont adó; Jókai Mór Általános Iskola / Dr. P. Boros Fortunat Elméleti Középiskola, Zetaváralja (Erdély); Felkészítő tanár: Miklós-Talált Évike
II. helyezés: Bukovszky Borbála – A ládafia kincse; Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Komáromszentpéter (Felvidék)
III. helyezés: megosztott:

Mandák Marcell – Sérelem; Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely (Felvidék); Felkészítő tanár:  Mgr. Fodor Mária
Osváth Regina – Gárdonyi Géza – Csak a teste; Mircea Eliade Általános Iskola, Szatmárnémeti (Erdély); Felkészítő tanár: Domokos István

Különdíjasok

Kosztra Balázs – Magyarnak lenni igenis jó!; Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Fodor Mária
Marosvölgyi Zselyke – A magyar zászló; Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola és Óvoda, Fehérgyarmat (Magyarország); Felkészítő tanár: Valóczkiné Docsa Marianna
Szabó Benedek – A nemzeti zászló és címer felvidéki gyerekszemmel; Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským-Alapiskola, Kürt (Felvidék); Felkészítő tanár: Mgr. Fazekas Viktória
Takács Kitti – Gárdonyi Géza, „az egri remete”; Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola; Kecskemét (Magyarország); Felkészítő tanárok: Bendéné Kiss Edit, Kovács János

2. korcsoport – középiskola       

I. helyezés: Bernát Johanna – Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne…; Nagydobronyi Református Líceum; Nagydobrony (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Kriczky Krisztina
II. helyezés: Barta Cintia – Miért vagyunk a világon?; II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Szakgimnáziuma, Beregszász (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Barta Klaudia 
III. helyezés: megosztott           

Barta Emília – Tamási Áron: Ábel trilógia; Nagydobronyi Református Líceum; Nagydobrony (Kárpátalja); Felkészítő tanár: Kriczky Krisztina
Nagy Judit – „Hej, a mi lobogónkat…”; Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely (Felvidék); 

Különdíjasok

Benyik Boglárka Lídia – „Kövek alatt nőtt fű” Megemlékezés Gárdonyi Géza életművéről; Ceglédi SzC Bem József Műszaki Technikum és Szakképző Iskola; Cegléd (Magyarország); Felkészítő tanár: Halasi Nelli
Bóna Sára – Az én hazám az anyanyelvem; Szondy György Gimnázium, Ipolyság (Felvidék);
Kacsó Anna-Júlia – Azért vagyunk a világban, hogy valahol otthon legyünk benne…; Nagydobronyi Református Líceum; Nagydobrony (Kárpátalja); 
Szűcs HannaA porcelánhal „Lám mennyi még a tennivaló, te benned édes hazám.” Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Kecskemét (Magyarország);  Felkészítő tanár: Debreczeni Zsuzsa

3. korcsoport – egyetem/főiskola

Különdíjas

Máté Anna-Bella – Nagyapám emlékére ; Kolozsvár (Erdély)            

Ünnepi rajz- és esszépályázat
Pályázati kiírás
Letölthető dokumentumok / Downloadable documents
Munkában a zsűri
Díjazottak 2022-ben
Hírek
2022. október 6.
A nagybetűs Fény útja

Teltház előtt nyílt meg Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész és Sárba Katalin fotográfus, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársának fotókiállítása Budapesten, a Józsa Judit Galériában. Ünnepi köszöntőt Szász Jenő, az NSKI elnöke mondott.


2022. október 5.
KONFERENCIA FELHÍVÁS

2022. szeptember 28.
Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete – tíz éve a nagycsaládosok szolgálatában.

2022. szeptember 24-én a Munkácsy Mihály Magyar Házban ünnepelte tízedik születésnapját a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE). A Nemzetstratégiai Kutatóintézetet a rendezvényen Kudlotyák Krisztina, az Intézet kárpátaljai munkatársa képviselte.


összes hír >>
Európai uniós pályázatok
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
A Kárpát-haza őrei
Kárpát-Haza Galéria
Kárpát-Haza.hu
Várak/Hrady/Castelli
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu