HUN ENG
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei Ünnepi rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Eseményarchívum > Rajz- és  esszépályázat > A pályázat eredménye

A pályázat eredménye

A magyar címer és zászló rajz- és esszépályázatra határidőig többezer pályamű érkezett. 
A beérkezett pályaműveket szakmai zsűri értékelte, és az alábbi pályázatokat részesítette elismerésben.

 

A rajzpályázat eredménye:

1. KATEGÓRIA:

1. díj:    Varga Villő
             
 Pinokkió Óvoda, Szabadka (Délvidék) 
              „Én és az őseim a magyar zászló alatt”

2. díj:    Lengyel Loretta 
              Kuckó Gyermeksarok, Doroszló (Délvidék) 
              „A gombosi népviselet és a magyar zászló”

3. díj:    Barna Márk 
              „Nasá Radost” Iskoláskor Előtti Intézmény, Szabadka (Délvidék)
              „Csodálatos magyar címer”

Különdíjak:

Szemán Réka
Napközi Otthonos Óvoda, Tolcsva
Gyere pajtás katonának, téged tesznek kapitánynak!”

Karsay Botond
Szombathelyi Barátság Óvoda, Szombathely
Honfoglalás

Rostás Amima
Gyáli Tulipán Óvoda, Gyál
Honfoglalás”

Varga Lilla
Pinokkió Óvoda, Szabadka (Délvidék)
Én és a magyar címer”

Németh Máté
Sinay Miklós utcai Óvoda, Debrecen

 

2. KATEGÓRIA

1. díj:    Mlinkó Béla
              Eszterházy Károly Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola 
              és Pedagógiai Intézet, Eger
             „Huszárok a csatában”

2. díj:    Menyhárt Kinga
              
Balavásári Török János Gimnázium, Balavásár (Erdély) 
              „Isten hozott Erdélyben!”

3. díj:    Engi Teodóra
              Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék)
              „A magyar zászló és címer

Különdíjak:

Ladjánszki Emma
Esztergály Mihály Általános Iskola, Csomád
„A magyarok hajója”

Eszenyi Bence Zsolt 
Mezőberényi Általános Iskola, Mezőberény
„Mátyás király fekete serege”

Demku Vivien 
Benei Oktatási-Nevelési Intézmény (Kárpátalja)
„A magyarok legyőzték a török sárkányt!”

Lőrincz Boglárka
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhád
„A napvár”

László Blanka 
Székelyvajai Elemi Iskola, Székelyvaja (Erdély)

Pápai Dorottya
Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely (Erdély)
Lóverseny lobogóval”

Bokor Jónás
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy (Erdély)
„Hajrá Magyarország!”

 

3. KATEGÓRIA:

1. díj:    Mazák Eszter
              Mustármag Keresztény Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest 
              „A remény és a hit galambjai”

2. díj:    Székely Anna Veronika
              Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola, Budapest
              „Csodaszarvas”

3. díj:    Lovas Roland 
              
Karácsonyi János Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Gyula
             „Magyar gazdaság”

Különdíjak:

Kósa Alexa
Gyermekek Palotája, Csíkszereda (Erdély)
„Hazaszeretet”

Györfi Andrea 
Bögözi Általános Iskola, Bögöz (Erdély)

Klujber Zsófi
Vásárhelyi András Tagiskola, Várpalota
Huszárok zászlókkal”

Laborczi Lívia
Monori Ady Úti Általános Iskola, Monor
Honfoglaláskori zászló jurtákkal”

Farkas Máté
Csány László Általános Iskola, Zalacsány
Föl a zászlóval magasra!”

Fábri Martin
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye,
Pécsvárad
Címerünk”

Welten Kristóf
Ferences Rendi Autista Segítő Központ Általános Iskola, Gyöngyös
Címer”

Horváth István
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye,
Pécsvárad
Magyar lovag!”

 

4. KATEGÓRIA

1. díj:    Juhász Janka
              Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola 
              „Magyarok”

2. díj:    Lénárt Andrea 
              Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely (Erdély)
              „Minden lehetséges”

 3. díj:   László Brigitta-Anita 
              Brassai Sámuel Elméleti Líceum, Kolozsvár (Erdély)
              „Kolozsvár”

Különdíjak:

Bözödi Adrienn 
Gábor Áron Iskolaközpont, Tamási Áron Általános Iskola, Szentegyháza (Erdély)
„Székelynek lenni jó”

Szabó Szabina
Szoboszlói Úti Általános Iskola, Debrecen
„Magyar népi címer”

Zsigmond Roxana Elena 
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos (Erdély)
A mohácsi csata

Klumzer István
Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Keszthely
„Harc a sárkánnyal”

Fekete Vanda
DOC Demecseri Általános Iskola, Demecser
„Honfoglalás”
 
Rozsi Dániel
Técsői Hollósy Simon Középiskola (Kárpátalja)
„A huszárok győzelme”

 

5. KATEGÓRIA

1. díj:    Máté Edvárd 
              Erdélyi Béla Képzőművészeti Szakközépiskola, Ungvár (Kárpátalja)
              „Az 1680-as években Zrínyi Ilona és Tököli Imre által 
              a Habsburgoktól védelmezett munkácsi
 vár mai látképe”

 2. díj:    Vonza Fanni Adrienn
               Korányi Frigyes Gimnázium, Nagykálló

3. díj:    Botos Barbara
             Csomai Középiskola, Csoma (Kárpátalja)
             „Drága szülőfalum”

Különdíjak:

Verbók Noémi
Comenius Gimnázium, Zselíz (Felvidék) 
„Hontalanítás”

Pál Emőke
Bányai János Műszaki Szakközépiskola (Erdély)
Történelmi megpróbáltatások

Vince Viktória
Nagyszőlősi 3. számú Perényi Szakközépiskola, Nagyszőlős (Kárpátalja)
Magyarságunk ereje a múltunkból táplálkozik”

Végső Kata
Szolnoki Széchenyi István Gimnázium, Szolnok
„A történelem viharai”

Lengyel Barbara
Alapiskola-Lakszakállas (Felvidék)
Éljen a haza”

Zsigó Fanni
Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét
Bátrak bátra”

Német Anikó
Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola, Hódmezővásárhely
Koronázás!”

Csabai Diana
Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola, Hódmezővásárhely
Olimpia

Szabó Dalma
Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár (Erdély)
„Csángó búcsúsok" 


6. KATEGÓRIA

1. díj:    Vaskó Cintia
             Launai Miklós Református Általános Iskola, AMI és
             Művészeti Szakközépiskola, Neszmély
             „Magyar huszár”

2. díj:    Bilcsik István
              Sislóci Középiskola, Botfalva (Kárpátalja)
              „Esze Tamás II. Rákóczi Ferenc zászlójával Munkács közelében”

3. díj:    Fodor Ramóna
              Váci Mihály Általános Iskola és AMI, Szombathely
              „1848”

Különdíjak:

Riba Ádám 
Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Ajka
„A történelem viharában”

Ligorovics Petra
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye,
Pécsvárad
Szép magyar vitézek, aranyos leventék!”

Szávics Szilárd
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye,
Pécsvárad
Forradalom - 1956!”

Szigyártó Noémi
Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely (Erdély)
„A sas hatalmába”


7. KATEGÓRIA

A 7. kategóriában a zsűri nem hirdetett eredményt.

 

Az esszépályázat eredménye:

1. KATEGÓRIA

1. díj:    Török Andrea
              Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely (Erdély)
              „Emlékeim”

2. díj:    Kovács Marianna
              Hatvani 5. Számú Általános Iskola
              „Rákóczi zászlói”

3. díj:     Zsoldos Beáta
               Aknaszlatinai Bolyai János Középiskola, 
               Benei Oktatási – Nevelési Intézmény (Kárpátalja)
              „Eredetem”

Különdíjak:

Rozgonyi Anita
Taktakenézi Petőfi Sándor Általános Iskola
„A nemzet zászlaja”

Garanyi Zsuzsanna
Gyulai Általános Iskola
„Nemzetünk jelképei”

 

2. KATEGÓRIA

1. díj:    Mike Bernadett
              Kézdivásárhelyi Református Kollégium (Erdély)
              „Az a három…”

2. díj:    Fodor Máté
              Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely (Felvidék)
              „Szívdobbanás...”

3. díj:    Stefanidesz Kenza Kincső
              Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
              „Az én magyarságom”

Különdíjak:

Berec Judit
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Magyarkanizsa (Délvidék)
„Az esernyős nő”

Sebestyén Henrietta
Mikes Kelemen Líceum, Sepsiszentgyörgy (Erdély)
„A székely zászló”

Kamuti Gábor
Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Karcag
„A magyar zászlónk és nemzeti címerünk története”

 

3. KATEGÓRIA

1. díj:    Gulyás Márk
              Ungvári Nemzeti Egyetem, Humán- és Természettudományi Kar (Kárpátalja)
              „Egy szív”

2. díj:    Fodor Dávid
              Szlovák Műszaki Egyetem, Pozsony (Felvidék)
              „Zászlók, ha lengenek…”

3. díj:    Sándor Krisztina
              Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar, Szabadka (Délvidék)
              „A mi szavunkat senki sem érti a világban. 
               Titkunk van, mert kevesen vagyunk.”

Különdíjak:

Losonc Renáta
Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar
„A szerémi bor áhítata”

Vass Szabina
ELTE BTK Történelemtudományi Doktori Iskola Új és Jelenkori Magyar Történelem Tanszék
„A nemzet zászlajának üzenete”


Az ünnepélyes díjátadóra minden kategóriában az első három legjobbnak ítélt pályamunka alkotói, illetve felkészítő tanáraik kapnak meghívást.

A különdíjakat a későbbiekben postai úton juttatjuk el a díjazottak részére.



Rajz- és esszépályázat
Díjátadó ünnepség (Videó)
A pályázat eredménye
Munkában a zsűri - fotógaléria
Pályázati kiírás
Hírek
2019. március 18.
Zászlók, ha lengenek… - Díjátadó 2019

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet immár ötödik alkalommal hirdetett rajz- és esszépályázatot a Kárpát-medencében és a világban szétszóratva élő, magukat magyarnak valló óvodások, iskolások és egyetemisták részére. A beérkezett többezer képzőművészeti alkotás, illetve a több mint hetven irodalmi munka közül neves zsűri választotta ki a díjazott alkotásokat. Az ünnepélyes díjátadóra a Várkert Bazárban került sor március 16-án, a magyar címer és zászló ünnepnapján.


2019. március 11.
Rajz- és esszépályázat 2019 – munkában a zsűri

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet – amely küldetéséből eredően az emléknaphoz kapcsolódó ünnepségek és események szervezésében kiemelt feladatot vállal – immár ötödik alkalommal hirdetett pályázatot a Kárpát-medencében, illetve a világban szétszórtan élő, valamennyi magát magyarnak valló óvodás, diák és egyetemista számára.


2019. március 5.
VI. Budapesti Székely Bál

A keresztényi segítségnyújtás legfőbb mérvadója a szeretet, amely a jótetteket is vezérli. A VI. Budapesti Székely Bál kedvezményezettjei -  a marosvásárhelyi Szent Erzsébet Társulás, az oklándi unitárius közösség, a szovátai Kodály Zoltán Gyermekkórus, valamint a derceni Református Gyülekezet – idén egy-egy millió forinttal többől végezhetik áldásos tevékenységüket.


összes hír >>

Herbaland
EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Együttélési modellek a Kárpát-medencében c. konferencia
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Események
<<
március>>
HKSZCSPSZV
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kárpát-Haza Galéria

 Jobb oldali tartalom

Erdélyi János Emlékév

Jobb oldali tartalom

 

Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria